Skip to content

DOTS DEVĒJAM ATDODAS!

Kuldīgas 2. vidusskolas 9.a klase ar savu audzinātāju Ingu Liepiņu jau vairākus gadus realizē tradīciju – došanos ciemos pie gados vecākiem cilvēkiem, lai aiznestu pašu un ar vecāku atbalstu sarūpētas dāvaniņas. Iepriekšējos gados klase devās pie trūcīgajiem, vientuļajiem sirmgalvjiem Kuldīgā, bet kopš 2017.gada klasei radās ideja, ka varētu doties pie bijušajiem skolas pedagogiem – senioriem, tādu pedagogu ir daudz. Iepriekš aizsāktā tradīcija tika turpināta 2018.gada decembra izskaņā. Šoreiz, bez iepriekšēja brīdinājuma, lai būtu lielāks pārsteigums, skolēni bez savas klases audzinātājas (kurai tai dienā Latvijas Universitātē bija eksāmens) devās iepriecināt un aiznest nelielās, sarūpētās dāvaniņas. Skolēni dalās priekā – seniori bija pārsteigti, negaidīja mūsu ierašanos, bija ļoti priecīgi…. Protams, ka daži seniori nebija mājās, bet jaunieši devās pie citiem bijušajiem skolas pedagogiem – sirmgalvjiem. Audzināja pateicas klases vecākiem par atbalstu, jo tika sarūpēti dažādi noderīgi produkti un preces – medus, šokolāde, milti, makaroni, griķi, pupiņas, svētku svecītes, konfektes, piparkūkas, kabatas lakatiņi, ziepes, pašu adīti cimdiņi, zeķītes, vasarā gatavotie ievārījumi… Tika sagatavotas apsveikumu kartiņas, saiņotas dāvaniņas, lai tās aiznestu bijušajiem – savējiem. Klase dāvināja, dodot un izstarojot prieku!
Apciemoto vidū bija arī bijušā skolas direktore Velta Lagzdiņa (skatīt foto). Viņas jautājums skolēniem bijis: ”Kāpēc Jūs mani nepabrīdinājāt? Būtu sagatavojusi kārumus!” Skolēnu atbilde: ”Gribējām Jūs dubultā pārsteigt!” Kā atzīst klases audzinātāja – mani klases jaunieši ir ļoti priecīgi, ka var kādu iepriecināt, viņi gaida šo Ziemassvētku tradīciju, paši jūtas ļoti jauki, priecīgi, apmierināti un pacilātā garastāvoklī, viņi man ir forši jaunieši, bet… šis mācību gads mums kopā ir pēdējais. Jācer, ka nākamā audzināmā klase un citas manas skolas klases ar savām audzinātājām šo tradīciju turpinās un atbalstīs.
Šo mirkli un dāvināšanas sajūtu gribēja sajust arī divi jaunieši no 9c.klases – Niks un Roberts.
Šīs tradīcijas moto ir aizgūtie vārdi: Dāvanai otram cilvēkam jebkurā vecumā ir jānāk no sirds. Ja zini, ka tas ir tas, ko tieši šim cilvēkam vēlies uzdāvināt, tad tā arī ir dāvana no sirds. Tam nav sakara ne ar dāvanas lielumu, ne tās cenu, bet ar sajūtu, jo otrs cilvēks vienmēr nekļūdīgi zina, ka dāvana ir no sirds.
Skolēni apciemoja: Veltu Lagzdiņu, Mariju Reinholdi, Lūciju Zahari, Skaidrīti Kulbergu, Māru Rubeni, Dainu Mežanci.
Ingas Liepiņas foto un teksts