Skip to content

Dots devējam atdodas!

Kuldīgas 2. vidusskolas 8.a klase kopā ar audzinātāju INGU LIEPIŅU realizē iedibinātu tradīciju – došanos ciemos pie gados vecākiem cilvēkiem, lai aiznestu sarūpētas dāvaniņas. Iepriekšējā gadā klase devās pie simgalvjiem Kuldīgā, ko pašvaldība atzinusi par trūcīgiem cilvēkiem. Šajā gadā klasē radās ideja, ka varētu doties pie bijušajiem skolas pedagogiem senjoriem. Pensionēto pedagogu ir daudz, bet šogad tika aizsākta tradīcija, lai jau nākamajos gados pievienotos citas klases un iepriecinātu ikvienu. Dienu iepriekš pensionētie skolotāji tika ielūgti un ļoti gaidīti Ziemassvētku koncertā. Nākamajā dienā, 21. decembrī 8.a klase ar savu klases audzinātāju devās pie ļoti cienījama vecuma bijušajiem Kuldīgas 2.vidusskolas pensionētajiem pedagogiem. Apciemojums pie bijušajiem pedagogiem bija satraukuma pilns, kā nekā devāmies pie pedagogiem. Audzināja pateicas klases vecākiem par atbalstu, jo tika sarūpēti dažādi noderīgi produkti un preces – medus, šokolāde, milti, makaroni, griķi, pupiņas, svētku svecītes, konfektes, piparkūkas, kabatas lakatiņi, ziepes, pašu adīti cimdiņi, zeķītes, vasarā gatavotie ievārījumi… Tika gatavotas apsveikumu kartiņas un saiņotas dāvaniņas, lai tās aiznestu bijušajiem – savējiem. Šai pirmssvētku laikā klase dāvināja, dodot un izstarojot prieku!
Apciemoto vidū bijušā skolas direktore Velta Lagzdiņa audzinātājai uzdeva jautājumu: ”Kāpēc Jūs to dariet? ”
Audzinātājas atbilde: ”Gribu iemācīt jauniešos vērtības- ne tikai ņemt, bet arī dot, dalīties.” Dodot citiem, lai pašiem rodas prieks. Iespējams, tas jauniešos veidotu izpratni, ka ne vienmēr mēs varam būt patērētāji un ņēmēji.
Klases audzinātāja: ”Liels paldies jāsaka skolēniem un viņu vecākiem par atsaucību – jo nevajag jau daudz, bet katrs kaut ar mazumiņu un vēl, ja tas nāk no sirds, tad tas jau ir daudz, jo kopā mēs varam – kopā ir spēks!”
Foto: Inga Liepiņa