Skip to content

“Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”

Kuldīgas 2.vidusskola jau vairākus gadus aktīvi darbojas Veselību veicinošu skolu tīklā. Sadarbībā ar slimību profilakses un kontroles centru 8.decembrī Kuldīgas 2.vidusskolā tika īstenots izglītojošs pasākums 10.–12.klašu skolniecēm “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”. Pasākumu mērķis ir izglītot skolnieces par krūšu veselību un krūšu pareizu pašpārbaudes veikšanu, kā arī aicināt būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā un nebaidīties vērsties pie ārsta, ja tāda nepieciešamība rastos

Pasākumu skolā vadīja ārste-ginekoloģe KRISTĪNE BĒRZIŅA, kas informēja par krūšu veselību, galvenajiem krūts vēža attīstības riska faktoriem un rīcību, ja pamanītas pārmaiņas krūtīs. Skolniecēm bija iespēja iegūt arī praktiskas iemaņas krūšu pašpārbaudes veikšanā un saņemt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.

Ikviena nodarbību dalībniece saņēma informatīvu materiālu “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”, kas atgādina par krūšu pašpārbaudes soļiem un izmaiņām krūtīs, kurām jāpievērš uzmanība, kā arī informē par regulārajām krūšu pārbaudēm sievietes dzīves laikā.

 Pašizmeklēšanu – krūts formas un sturktūras kontroli.